Norra keele õpe norra keele klassis on täies hoos

“Külalisõpetaja” Karense ekraani vahendusel B1 grupi tunnis
Uus algajate kursus norra keele mõistmise poole teel ehk “på vei”
Noored norra keele huvilised ametis

On suur rõõm tõdeda, et norra keele klassis on sel sügisel norra keele õppijaid nii palju, et igasse päeva jagub mitu grupitundi ja lisaks ka mitmeid eratunde.

Sel sügisel alustas uus algajate grupp, kus õpib kuus ägedat naisterahvast, kes käivad norra keele klassis koos kaks korda nädalas ja tundub, et saavad jõuluks juba nii mõnegi norrakeelse salmi jõuluvanale ette lugeda.

Hetkel on moodustumas ka uus algajate grupp, kuhu on rõõmuga oodatud veel huvilisi – seltsis ikka segasem ja muidugi soodsam ka:). Vt tundide toimumise aegu kursuste alt.

B1 tasemel jätkavad norra keele klassis sel sügisel kaks gruppi, kus keeletase on juba selline, et kõik teemad saavad norra keeles arutatud. Sel õppeaastal plaanime kutsuda tundi külalisesinejaid ja võib-olla teha ka ise mõni külaskäik norrakeelsesse keskkonda.

Ka meie tubli lastegrupp jätkab norra keele omandamist, eesmärgiks ehk ühel päeval ka norrakeelsete laste klubist Barneklubb osa võtta.

Barneklubb käib koos kaks korda kuus laupäeviti. Seal kohtuvad norra keelt kõnelevad eesti lapsed, kes saavad omavahel mängida ja teiste lastega norra keelt rääkida.

Lisaks õpib norra keele klassis ka rida üksiküritajaid, kes ka kõik usinasti ühe eesmärgi poole liiguvad – ikka Å KUNNE SNAKKE NORSK!