Täna on rahvusvaheline muusikapäev

Bilderesultat for sigrid solbakk
Foto on pärit Dagbladeti artiklist: https://www.dagbladet.no/magasinet/sigrid-solbakk-raabe-20-gjorde-en-kjip-opplevelse-om-til-en-verdenshit/68636453

Tänase rahvusvahelise muusikapäevaga seoses on paslik tutvustada üht noort andekat Ålesundist pärit Norra artisti – SIGRID (Sigrid Solbakk Raabe). Olles vaid 23-aastane, on ta oma lühikese karjääri jooksul pälvinud juba omajagu kuulsust ja saanud väärikaid muusikaauhindu. 2017. aastal saavutas ta esmase rahvusvahelise kuulsuse looga “Don`t Kill My Vibe”. Briti telekanal BBC nimetas tema muusikat 2018. aasta kõige põnevamaks tunnustusega “Sound of 2018”. Selle aasta märtsis ilmus tema debüütalbum “Sucker Punch”, mis jõudis Briti plaadimüügi edetabelis 4. kohale. Seega on Sigrid esimene Norra naisartist, kes on jõudnud Briti plaadimüügi edetabelisse.

Nimes SIGRID on muide ka teatud salapära peidus. Nimelt koosneb see kahest vana norra keelsest sõnast sigr -võit ja rid – kaunis, mis teeb nime tähenduseks “kaunis võit”. Kuulakem ja vaadakem seda noort artisti ja tõdegem, et nime mõju inimesele võib olla täiesti tõenäoline.

“Don`t Kill My Vibe”